Kraków

Kraków to niewątpliwie kulturalna stolica Polski. 
Panuje tutaj niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą wyjątkowe zabytki, historyczne kościoły, muzea, przepiękne, stare kamienice,
które zabierają nas w podróż w czasie.

Rynek Główny

Rynek Główny

Niepowtarzalny klimat

Rynek Główny w Krakowie to miejsce, które nigdy się nie nudzi. Odwiedzają go zarówno osoby przyjeżdżające do Krakowa po raz pierwszy, jak i stali bywalcy.

Atmosfera tu panująca jest wyjątkowa - słynne Sukiennice, kościół Mariacki, wieża ratuszowa, kościół św. Wojciecha czy przepiękne zabytkowe kamienice, nieustannie zachwycają swoją wyjątkowością. Uroku dodają również liczne kawiarnie i restauracje, uliczni artyści oraz romantyczne dorożki.

Zamek na Wawelu

Zamek na Wawelu

Dawna rezydencja królewska

Na lewym brzegu Wisły, na Wzgórzu Wawelskim, znajduje się dawna siedziba władców Polski. W 1978 r. Zamek Królewski znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Będąc na Wawelu, warto zajrzeć do Smoczej Jamy, w której (podobno) mieszkał kiedyś Smok!

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki

Ponad 1000-letni ołtarz

Kościół Mariacki w Krakowie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce.

Z daleka widać dwie różniące się od siebie wieże, których budowę opisuje ciekawa legenda.

We wnętrzu znajduje wspaniały ołtarz, dzieło Wita Stwosza ukazujący Matkę Boską w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie. Dwa ruchome skrzydła ołtarza prezentują sceny z życia Chrystusa i Marii. Całość wykonana w drewnie dębowym, które ma obecnie ponad 1000 lat.

Sukiennice

Sukiennice

Krakowskie Sukiennice w przeszłości spełniały funkcje handlowe i nie inaczej jest dzisiaj. Znajdują się tutaj stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami.

Piętro Sukiennic zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku, a w podziemiach można odkryć przeszłość Krakowa i dawnego Rynku (Muzeum Podziemia Rynku).

Kazimierz

Kazimierz

Kazimierz to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Krakowie, uwielbiany przez lokalnych mieszkańców. Można tutaj zwiedzić zabytkowe synagogi – Starą, Izaaka, Kupa, Remuh, Tempel oraz kościoły – Bożego Ciała, św. Katarzyny, św. Trójcy czy kościół na Skałce.

Znajduje się tutaj także wiele restauracji, klubów, barów i kawiarni. Życie skupia się przede wszystkim wokół Placu Nowego, zwanego też Żydowskim, gdzie serwowane są legendarne zapiekanki.

Powrót
Bosacka 5, Kraków
+48 604 255 117
Rezerwuj online
już od: 148 /pokój
Przyjazd
Wyjazd
Sprawdź termin
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij